Bankamatikle Kartsız Nasıl Para Gönderilir?

Bankacılık sektöründe yapılan büyük atılımlar sayesinde dünya genelinde büyük bir gelişim sağlamış bulunuyoruz. Büyük yatırımların yapıldığı bankalar daha iyi hizmetler vermek ve kullanıcı sayısını artırmak adına düzenledikleri kolaylıklar hem insan hayatını kolaylaştırmaktadır. Hem de yapmak istediğimiz işlemleri hızlı şekilde yapmamıza olanak tanıyor. Bankalarda eskiden para havalesi yapmak istediğimiz zamanda karşımıza çıkan işlemler ekranında sadece kart ile ATM üzerinden gönderim yapabiliyorduk. Fakat daha sonrasında gelişen teknoloji sayesinde kart sorunu olmadan havale EFT yapabiliyoruz. Mobil uygulamalarda gelişen QR kod sağlayıcısı sayesinde de bankamatikten kartsız para çekme işlemleri yapabiliyoruz. En basit yöntemler arasında yerini alan QR kod ile para çekme ve diğer kartsız durumlarda para çekme olanaklarını detaylı şekilde sizlere anlatacağız.

Kartsız Bankamatik İle Hesaba Para Yatırma İşlemi

Bankamatiklerden işlemler yapabilmemiz için bizlerden bankaya ait sahip olduğumuz banka kartı istenmektedir. Fakat ilerleyen zaman içerisinde gelişen teknoloji ile birlikte kart olmadan da para gönderme durumunu gerçekleştirebiliyoruz. Para göndermek istediğiniz bankamatiğe gitmeden önce T.C kimlik numaranızı ve kendinizle birlikte bir adet telefon götürmeniz yapacağınız kartsız para gönderme işlemlerini kolaylaştıracaktır. Kartsız para göndermek isteyen adaylar bankamatikten Kartsız para gönderme seçeneğine tıklayarak karşılarına çıkan ekranda kendilerine ait TC kimlik numaralarını girmeleri ve gönderme yapacakları hesabın İBAN veya Hesap No girmeleri gönderimlerini gerçekleştirecektir. Sistemin sizin kendi adınıza işlemleri yapmanızı doğrulamak için sizlerden bir adette kullandığınız numara istenmektedir. Numaraya işlemlerin gerçekleştirebilmesi adına kod gelecektir. Belirten kodu bankamatiğe girerek yapacağınız para transferleri sorunsuz biçimde karşı tarafa iletebilirsiniz. Fakat buradan sizlerden yaklaşık olarak 3 ila 4 TL arasında kesinti yapacaktır.
QR Kod İle Bankamatikten Para Çekme Nasıl Yapılır?

QR kod ile bankamatiklerden para çekmek isteyenler genel olarak kartların yanında olmamaları durumunda tercih ettikleri yöntemler arasında yerini alıyor. Kartlarını kendisiyle birlikte taşımayı unutan banka bireysel kullanıcıları hizmet aldıkları bankanın Mobil uygulama sürümünü cihazlarına indirerek kartsız QR kod ile para çekme işlemini yapabilirler. Para çekme işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişiler Mobil uygulamada yer alan QR kod sayfasına giderek çekmek istedikleri tutarı uygulamada belirtmeleri lazım. Daha sonrasında kendilerine en yakın banka ATM’sine gidip, para çekme adımlarında QR kod ile para çekme sekmesine tıklamaları gerekiyor. Orada karşılarına çıkan QR kodu cihaza taratarak anında kartsız para çekme işlemini yapabilirsiniz.

Ücretsiz Para Transferlerini Nasıl Yapabilirim?

Bankalar düzenledikleri kart seviyelerine göre para transfer ücretini almaktadırlar. Örneğin A kartına sahip olan bireysel kullanıcılar yaptıkları para transferlerini ücretsiz şekilde yapabiliyorken B kullanıcıları yapacakları transferlerde kesinti ücreti ödemek zorundadır. Garanti cep bankası işlemlerinde yaptıkları para transferlerin kesintilerini kart biçimlendirmelerine göre kesintileri yapmıyor. Fakat farklı ödeme kartlarına sahip olanlar ücretleri ödemek zorundadırlar. Öncelikle ücretsiz şekilde para transferi gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar ellerinde bulunan nakit parayı banka hesaplarına ekleyerek gönderecek hesaplara mobil bankacılık üzerinden ödeme yapabiliyorlar. Burada aynı banka olduğu sürece herhangi bir ücret kesintisi yapılmıyor. Fakat asıl konumuz olan Bankamatik ile ücretsiz para gönderme konusuna gelirsek, bizlere en iyi hizmetleri sağlayan ENPARA bankacılık sektörünü tercih edebilirsiniz. Hiçbir şekilde bütün bankalara yapacağınız para transferinden EFT Havale ücretlerini almayan ENPARA yakın zamanda büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı da başarabilmiş bulunuyor. İsterseniz QNB Finansbank ATM aracılığıyla para transferlerinizi yapın isterseniz de ENPARA aracılığıyla yapın sizlerden bu alanda ücretler alınmıyor. Size tavsiyemiz ücretsiz hizmet veren ve kar aidatı almayan ENPARA dijital bankacılığa başvurarak ömür boyu sunulan havale EFT kesintilerini yapmama garantisinin deneyimini yaşayabilirsiniz.