Beyaz Eşya Bayiliği KOSGEB Desteği Nasıl Alınır?

Ülkemizde bulunan Kobi ve diğer işletmecilerin daha iyi ticaretler yapmalarına olanak sağlayan KOSGEB her geçen gün kendi bünyesi altına yeni bir alan ekleyerek ülkenin ekonomisini yükseltmeye yönelik çalışmalarını sürdürmektedir. Bildiğimiz gibi her sene başvurularını açan KOSGEB girişimci adayların yaptıkları proje başvurularını değerlendirip onay sürecinden geçirmektedirler. Olumlu yanıt alan girişimciler KOSGEB aracılığıyla devlet destekli kredi alarak hizmetlerini genişletme veya başlatma durumlarını yapabilmektedirler. Bütün bunlara hizmet sunan KOSGEB bu seferde beyaz eşya bayiliğine girişim yapan kullanıcılara müjdeyi verdi. Vestel Arçelik veya Beko dalları altında açtığınız bütün kurumlarda marka gözetmeksiniz Franchise kuruluşlarına KOSGEB tarafından uygun faizli kredi imkanları sunuluyor. Bayiliklerin nasıl alınacağı veya başvuru aşamalarını nasıl gerçekleştirecekleri hakkında sizlere detaylı bilgiyi aşağıdaki yazımızda belirteceğiz.

 

Bayilik Adımları Nasıl Tamamlanır?

Franchise olarak firmalardan beyaz eşya temini almak isteyen adaylar firmalarla iletişime geçerek hangi alanlarda veya hangi koşullar adı altında hizmet sağlamaları gerektiğini belirtmeleri gerekiyor.onay mesajı alındıktan sonra sizlere kurum tarafından kendilerini garantiye almaları adına ipotek işlemlerin yapılmasını talep ediyor. Yani bankaların nasıl sizlere kredi verirken kendilerini garantilemek için ev, arsa ve araba gibi değerli eşyaların ipotek edilmesini istiyorsa aynı şekilde beyaz eşya firmaları da sizlerden ipotek edilecek olan eşyaları istemektedir. İşlemlerin yapılabilmesi için sizlere yönlendirilen avukatlar sayesinde bankaya başvuruda bulunarak ipotek çalışmalarını başlatabiliyorsunuz. Ortalama 100.000 Bin TL ile 150.000 Bin TL arasında yer alan taşınamaz bölümlerin ipotek ettirilmesi isteniliyor. Bu şartları yerine getiren girişimci adayları başvuru mektubuna geri dönüş yaparak firmanın kapısını çalmaları gerekiyor.
Yeni Girişimciler Nasıl Bayilik Alabilirler?

Beyaz eşya temini yapan firmalara başvuruda bulunmak isteyenler firmaların resmi internet adresine girerek bayilik başvuruları yapmaları lazım. Başvuru formunda kişilerden bayi kodu gibi temel sorular sorulabiliyor. Burada ilk defa başvuru yapacağınız için ikinci seçenekte bulunan yeni kullanıcı sekmesini seçmeniz yeterli olacaktır. Daha sonrasında işlemlerin tamamlanabilmesi adına sorumlu tutulduğunuz bölge müdürlükleri sizlerle iletişime geçerek yüz yüze görüşme yapmayı isteyecektir. Bu aşamada sizin girişimcilik seviyeniz ve nasıl bir hedef belirlediğin hakkında detaylı bilgilendirme isteyebilirler. Yani bunu bir mülakat olarak da düşünebiliriz. Eğer sunduğunuz vaatler yerine uygunsa ve müdürün dikkatini çekerse sizlerden depo teminatını yapmanız istenecektir. Bununla birlikte ne kadar alanlık bir metrekare alanına sahip olacağınız hakkında bilgiler verilmesi gerekiyor. Aldığınız bilgiler yönergesinde anlaşmalı reklam firmalarıyla iletişiminiz sağlanarak şubenizin baştan sonra dekorasyon işlemlerin yapılması aşamaları gerçekleştiriliyor. Bu durumda sizin bütçenizden ayrılacak olan maddi ihtiyacınızı karşılayacak 10 bin TL ile20 bin TL arasında giderleriniz olabilir. Mektup da belirlediğiniz ödeneklere göre firma tarafından ilk ürün teslimatlarını alabileceksiniz.

 

Üzülmeyin KOSGEB Bu Alanda da Sizlere Hizmet Veriyor

Yukardaki yazımızda da sizlere vermiş olduğumuz bu müjdeli haberimizde KOSGEB destek eli uzatmaktadır. Girişimcilik destek programı adı altında düzenlenen hizmetler girişimci adayların yaptıkları projelerle değerlendiriliyor. NACE formunda da bulunan değerlerde KOSGEB 43.43 elektrikli ev aletleri toptan ticaret ile sizlere bu hizmetleri sağlamaktadır. Hizmetlerden yararlanmanız ve ilk dükkan açılışında bulunan gelir giderlerinizi karşılayabilmek adına hazırladığınız projeyi KOSGEB kurumuna vermeniz yeterli olacaktır.Dükkan içerisinde raflardan tutun bütün gelir ve giderler tamamen devlet desteği adı altında karşılanmaktadır. Yani bu alanda girişimler sağlamak isteyen adaylar belirlenen kriterleri doğruladıktan sonra istedikleri gibi devlet destekli kredi alabilmektedirler. Üstelik bu seçeneklerde geri ödemesiz veya faizsiz hizmetlerde sunulabiliyor. Bu durumlar tamamen oluşturduğunuz projeye bağlı kalmaktadır.