En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

Düşük gelirli bir ortalamaya sahip olan kişilerin yapmış oldukları ilk etap işlemlerinde kendilerine ait olan bir ev alabilme çabasıdır. Bunu gerçekleştirmek isteyen kişiler yakın çevrelerinden edinecek olan borçlar yerine bankalara gözlerini dikerek kendilerine en iyi ucuz ev kredi veren bankalardan yararlanmaktadırlar. Düşük bütçeli gelirlere sahip olan kişilerin bankalara yapacakları başvurularda kendilerinden talep edilmekte olan belgeleri tamamlamaları ve her ay düzenli şekilde istenen ücretin ödenmesini gerçekleştirmeleri durumunda istenen evleri satın alabilmektedirler. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın tek odak noktası olan en ucuz ev kredileri veren bankalar günümüzde daha çok seçeneklerle karşımıza çıkıyor. Aşağıdaki yazımızda vatandaşlarımızın bu durumda neler yapabilecekleri hakkında detaylı anlatımları derlemeye çalışacağız.

 

En Uygun Ev Kredisini Veren Bankalar Nelerdir?

Ülkemizde onlarca farklı bankanın yer almasıyla birlikte ev kredisi veya farklı konut kredisi almak istediğimiz zamanda karşımıza onlarca farklı seçenek çıkmaktadır. Günümüzde bankacılık alanında yükselmekte olan rekabette devlet ve kişi şahıslara ait olan bankalar her geçen gün vatandaşları kendi bünyelerine çekebilmek için işlemler gerçekleştirmektedirler. Kişi şahıslara ait olan bankalar güç seviyelerine göre en düşük veya en yüksek ortalamalara göre faiz seçeneklerini belirlemektedir. Aynı şekilde kişi şahıslarına ait olan bankalar yerli veya yabancı kuruluşların sağladıkları ortaklıklar sayesinde ayakta durma becerilerini yapmaktadırlar. Buna örnek gösterecek olursak son zamanlarda isminden sıkça bahsettirmiş olan Finansbank firmasıdır. Gücüne güç katmak ve bankacılık sektöründe olduğunca daha fazla hizmetler sunmak için dünya genelince en yaygın olan QNB ile işbirliği içerisine girmiştir. Yeni ismiyle QNB Finansbank olan firma ev kredisi olarak en düşük faiz gelirine sahip olan bankalar arasında yerini alıyor. 0.90 oranında sağladığı faiz seçenekleriyle birlikte 180 aya kadar varan vadelerde geri ödeme esnekliği tanımaktadır.
Devlet Bankaların Sağladıkları Kredi Avantajları

Kişi şahıslara ait olan bankalar daima devlet bankalarından daha düşük kampanyalar düzenlemezler. Bu yüzden bankalardan ev kredisi almak isteyen bireylerin kendilerine hizmet vermekte olan devlet bankalarından herhangi birinin kredi imkanlarını inceleyerek başvuruda bulunmasını öneriyoruz. Genel olarak diğer bankalardan aynı şekilde hizmetler sunma çabaları olsa da sundukları faiz ve uzun vade seçenekleri kendilerini eşsiz kılmaya olanak sağlıyor. Vade seçenekleri 120 ay ile 10 yıla kadar sınırlandırılmıştır. Bu yüzden ev kredisi almak isteyen kişilerin T.C Ziraat Bankası, Vakıfbank veya Türkiye Halk Bankası gibi devlet bankalarından sunulan kredi seçeneklerine bakmadan diğer bankalardan kredi alma durumlarını önermiyoruz. Buralarda sizlere yatkın olan en temel bankalardan bir tanesini seçerek ev kredisi alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde bankaların belli meslek dalları adı altında düzenlemiş oldukları kampanyalardan da yararlanma durumlarından kredi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Yani kısacası bankalar devlet memurlarına veya kamu çalışanlarına özel indirimler yapabiliyor.

 

Uzun Vadeli Ev Kredisi Veren Bankalar

Ev almak isteyen kişilerin maddi durumları olmadığı durumlarında bankalara başvuru yapmaktan başka çareleri bulunmuyor. Burada bazı vatandaşlarımız kısa sürede borçlarını kapatmak için düşük faiz olanaklarına sahip paketleri seçse de bazı vatandaşlarımız da kendilerine en uzun vade de hizmetler sunan bankaları tercih etmektedir. En uzun olarak hizmet veren bankanın sizlere QNB Finansbank olduğunu yukarıda belirttik. Burada da 30 yıla yakın geniş vade seçenekleri ile kredi imkanlarını sunduğunu belirtmek isteriz. Bununla birlikte Şekerbank da bireylerin konut kredisinden yararlanma alanında geniş vadeler sunmaktadır. Fakat burada dikkat etmeniz gereken temel nokta bulunuyor. Vade seçeneklerinde ne kadar artış sağlansa da faiz ödemeleri o kadar da artış göstermektedir.