Enpara İle Cebe Havale Yapılır mı?

Son zamanların en çok konuşulan uygulamaları arasında yerini alan cebe havale işlemleri kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen işlemler arasında yerini almayı başarabildi. Para ihtiyacı olan kullanıcılar banka kartına ihtiyaç duymadan karşıdaki kişinin kendi numaralarına tanımladığı ödemeleri çekebilmektedirler. Enpara bildiğimiz gibi ülkemizde dijital bankacılık sektöründe büyük yenilikler getirerek karşımıza çıkmış bulunuyor. Bununla birlikte mobil uygulamasında yaptığı ömür boyu ücretsiz havale EFT işlemleriyle milyonlarca aktif kullanıcıya ulaşabildi. Mobil uygulamasında da profesyonel güncellemeler yapan Enpara en son yaptığı İOS ve Android işletim sistemlerinde kullanan uygulamada cebe havale özelliği eklemiş bulundu. Uygulamanın faaliyet göstermesi durumunda binlerce kişi tarafından kullanılmaya başlandı. Mobil bankacılık ve dijital bankacılıkta çığır açmayı hedefleyen Enpara sayesinde hiçbir kart ücreti ödemeden Cebe Havale işlemlerini yapabilirsiniz.
Cebe Havale Nedir?

Ülkemizde faaliyet gösteren bütün bankaların mobil bankacılık alanında tercih ettikleri cebe havale uygulamasından geri kalan bankalar kullanıcı kaybına uğramış bulunuyor. Rekabet ortamın giderek büyümesinden dolayı yeni bankaya gelen özellikler bir diğer bankada boy göstermesi için çalışmalar durmadan sürdürülmektedir. Cebe havale sayesinde karşıdaki kullanıcılara tanımlamış olduğumuz para transfer işlemlerini cep telefonları numarası sayesinde ATM’ler aracılığıyla çekebiliyorlar.Cepbank işlemleri yeni olduğu ve kullanıcılar arasında sıkça tercihe edilen uygulama olması gözetmeksin kesinti yapılan ücretler dikkate alınmadan işlemler yapılıyor. Bankadan bankaya değişiklik gösteren cepbank işlemleri ortalama olarak 2 ile 3 TL arasında kesinti yapmaktadır. Sizlerde kart sahibi olmayan arkadaşlarınıza veya yakın çevrenizde bulunan kişilere cebe havale işlemleriyle para göndermek istiyorsanız aşağıda anlatacağımız uygulamalı adımları dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Enpara İle Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Cebe havale sistemini kullanan bütün bankalar için geçerli olan sistem SMS ve referans sistemi üzerinden işlemler yapmaktadır.Enpara ile cebe havale yapmak isteyen kullanıcılar uygulamaya giriş yaparak karşılarına çıkan kullanıcı adı ve şifre kendi bilgilerini girmeleri gerekiyor. Daha sonrasında transfer ekranına gelip cep telefonuna ödeme yapma seçeneğini belirleyerek para göndereceğiniz cep telefonu seçme bölümüne gelebilirsiniz. Bu ekranda alıcı cep telefonu numarası, göndereceğiniz tutar limiti ve en hızlı işlemlerime ekle bölümleri olacaktır. Bizim için önemli olan ilk iki kutucuktur. Buraya göndermek istediğiniz para limiti belirtmenizi ve alıcı cep telefonu girmeniz ödeme için yeterli olacaktır. Hızlı işlemlerime ekle tiki işaretlemeniz durumunda bir dahaki ödeme seçeneklerinde tek bir ismi seçerek ödemeyi anında gönderebiliyorsunuz. Bütün adımları eksiksiz şekilde tamamladıktan sonra sizin yapmanız gereken hiçbir şey kalmadı. Şimdi ise cep telefonuna para transferi yaptığınız kişinin numarasına giden paranın ATM’ye giderek çekmesi gerekiyor.ATM’den paranın nasıl çekileceği hakkında bilgisi olmayanlar kişiler için de anlatımımız aşağıda bulunuyor.

ATM’den Cebe Havale Ödemesi Nasıl Yapılır?

Genelde kullanıcılarımız ATM’lerde para çekerken veya para yatırırken birden fazla sorunla karşı karşıya gelebiliyor. Bunun temel sebebi daha önce ATM’lerde işlem yapmamalarıdır. Fakat sistemler günümüzde öyle kolay hale gelmiş ki yüzünüzü bile taratsanız hesabınızda yer alan ödemeleri alabiliyorsunuz.Peki asıl sorumuz olan cebe gelen havaleleri nasıl ATM’lerden çekeceğiz? Telefon numaranıza gelen havaleyi alabilmek için ilk seferde size gelen referans numarasıyla QNB Finansbank ATM’lerine giderek giriş ekranında kartsız işlemelere tıklamanız gerekiyor. Burada karşınıza çıkan para çekme adımlarında cepbank seçeneğini seçmeniz daha sonrasında telefonunuza gelen referans numarasını belirtmeniz paranızı almaya yeterlidir. Şunu da hatırlatmak isteriz bütün cepbank işlemlerinde geçerli sayılan kurallar arasında bulunan 24 saatlik sınır bunda da geçerliliğini koruyor. Yani 24 saat içerisinde para çekimlerini yapmadığınızda ödeme tekrardan hesabınıza yatırılacaktır.