Esnaflara Özel Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

Ülkenin gelişmesinde büyük katkıları olan esnaflar büyük veya küçük işletmeleri sayesinde bankalardan düşük faizli konut kredisi alabilmektedirler. Şahıs ya da devlet kolu altında hizmetler sağlamakta olan bankalar sundukları düşük faizli konu kredileri sayesinde esnafların yüzünü güldürecek kampanyalar düzenlemektedirler. Küçükten büyüğe herkesin istemiş olduğu bu tutarlardan yararlanabilmek için şart koşulmakta olan Esnaf şartlarını taşımanız gerekiyor. Konut alacak olan esnaflar için özenle hazırlanan hizmetler alımında kullanılacak olan evrak ve diğer şartları yerine getirmeniz lazım. Esnafların yararlanmak istedikleri düşük faizli konut kredileri bankadan bankaya göre değişiklik gösterdiği için bu hizmetler adı altında sizlere avantajlar sunun bütün bankaların sundukları düşük faizli konut kredilerini ele alacağız.

 

Esnafa Özel Düşük Faizli Kredi İmkanı Sunan Bankalar

Ülkemizde şüphesiz ki yüzlerce farklı kol altında hizmet veren bankalar bulunmaktadır. Bankaların kredi verme olanakları tamamen bir kurum üzerine yoğunlaştırılarak çalışmalarına devam etmektedirler. Örneğin A bankası memurlara daha fazla avantajlar sunarken B bankası kamu çalışanlarına hizmetler sunmayı planlamaktadır. Bu yüzden hangi bankanın bizlere hizmetler sunduğunu bulabilmek için araştırma yapmamız gerekiyor.  Bütün banakların ilgi odağı olan esnaflar kendilerine sunulan düşük faizli kredi imkanlardan yararlanmaları için yukarda belirtmiş olduğumuz durumları taşımaları lazım. Asıl konumuza gelirsek yani esnaflara en düşük faizli konut kredisi sunan banka ise Şekerbank olarak yerini alıyor. Yapmış olduğu çalışmaları neticesinde bütün esnaflara en iyi hizmetleri sunmayı planlamaktadır. Bankanın hazırladığı esnaf paketleri ise aşağıdaki gibidir.

  • Esnaf kiraya son paketi ile birlikte 3 ayda bir ödemeli ya da 6 ayda bir ödemeli, her şey dahil 3 ay ödemeli ya da 6 ayda ödemeli konut kredileri yer almaktadır.

Her şey dahil kampanyasında yer alan kasıt öncelik olarak evin tapu ve doğal gaz gibi diğer seçeneklerin de içerisinde bulundurmasıdır. Vade seçeneklerin en geniş hizmetlerini sunan Şekerbank 360 ay ile 30 yıla kadar konut kredisi avantajlarını sunmaktadır.
Esnaf Konut Kredisi Masrafları Nasıl Hesaplanıyor?

Esnaflara özel olarak sunulan düşük faizli kredi imkanları bankadan bankaya değişiklik gösterebildiği gibi masraf seçenekleri de değişiklik gösterebiliyor. Bankalar mutlaka bütün işlemlerinde kullanıcılarından masraf ücretlerini alıyor. Fakat değişik bölümlerden bunları sizden tahsil ediyor. Yani bir yerden almaması durumunda başka bir yerden alması işlemleri gerçekleştiriliyor. Bankalar Konut kredisi adı altında sağladıkları ekspertiz hizmetlerinde de 1500 TL’ye kadar masraf almaktadır. Burada en düşük komisyon bedelleri ile Şekerbank 560 TL’den başlayan fiyatlar ortalamasıyla hizmetler alabiliyor. Hayat sigortasına sahip olan kişiler içinde özel olarak ayrılanmasraf ücretleri değişik fiyatlarla karşımıza çıkıyor. Bu paketler içerisinde bazı bankalarda belirlenen ücretin altında hizmet sağlanırken bazılarında herhangi bir işlev görmemektedir.

 

Esnaflara Özel Düşük Faizli Konut Kredisine Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Yukarıda da anlattığımız üzere bahsi geçen bankalarla anlaşma yaptığınız taktirde satın aldığınız konutun %75’i kadar düşük faizli kredi olanakları sağlanmaktadır. Bununla birlikte bankalara başvuruda bulunmak isteyen kişiler isterlerse internet bankacılığı üzerinden isterlerse de şubelere giderek başvuruda bulunabilirler. İnternet ile online bankacılıktan işlemlerini gerçekleştiren kişilerin başvuruları sistem tarafından onay alsa bile tekrardan evrak teslimi ve gerekli sözleşmelerin imzalanması için bankaya gitmesi sorumluluğu bulunmaktadır. Bankalar kişilerin satın almış olduğu konut tutarına göre belgeler temin etmek istemektedirler. Yani işlem hacmi tamamen kişilerin başvurdukları durumlara göre değişiklik gösterebiliyor. Genel olarak gelirini belgeleyen esnaflar nüfus cüzdanları aracılığıyla gitmiş oldukların bankaya evin tapusunu vererek kredi alma imkanından yararlanabiliyorlar.