Kredi Geçmişi Nasıl Sorgulanır

Ülkemizde bankacılık sektörü büyük bir gelişme yaşayarak kredi ve avans ücretlerini uygun fiyatlar dahilinde bireylere sunmaktadırlar. Kobi, esnaf ve bireysel başvurular adına oluşturulan profesyonel paketler sayesinde adaylar bankalara başvurarak geri ödemeli uygun faiz seçenekleriyle ödemeler gerçekleştirebilmektedir. Bütün sıkıntılarımızda imdadımıza koşan bankalar her ne kadar yararlı davranışlar sergileseler de belirtilen sözleşme dışına çıkıldığında sözleşme kuralları gereğince gerekli işlemleri yapmaktadırlar. Fakat tekrardan istenilen ücretlerin geri talebini yapmanız durumunda sizlere geri ödemeli şekilde kredi hizmetlerini sunabilmektedirler. Bankalardan aldığınız tutarların kayıtlarını tutan ve geri ödemede sıkıntılar yaşattığınızda sisteme sorgulama geçmişini ekleyen FİNDEKS KKB bankalarla yaptığımız bütün davranışları karşımıza çıkarabiliyor. Bankaların ortak olarak çalışmalar sürdürdükleri bu alanda kişilerin yaptıkları ödemeler kendilerine referanslar doğurmaktadır. Yani eksiksiz ödemeler yaptığınızda olumlu, eksik ödemler yaptığınızda ise olumsuz puan derecelendirmesini verebiliyor. Buda ilerde çekeceğiniz kredilerde sıkıntılar çıkarmaya neden olabiliyor. Kredi notu geçmişini öğrenmek isteyen kişiler ücretli ve ücretsiz olarak hizmetlerden yararlanabilirler. Bunları sizlere aşağıdaki yazımızda detaylı şekilde anlatacağız.

 

Cep Telefonları İle Kredi Geçmişinizi Sorgulayın

Telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte günlük hayatta yapmamız gereken bütün işlemleri internet ortamı aracılığıyla yapmamıza olanaklar tanımaktadır. Hayatımızı kolaylaştıran bölümler arasında yerini alan bankacılık sektörü de bu iki aracı kullanarak bireysel kullanıcılarına yüksek performansta hizmetler sağlayabiliyor. Bunların en iyi örneği ise internet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmetleridir. Asıl konumuza geleceksek telefon numarası üzerinden KKB geçmişi sorgulamak isteyen bireysel kullanıcılar telefonlarında kısa mesaj alanına girerek TC kimlik numarası ile doğum yıllarını belirtmeleri ve oluşturmuş oldukları mesajı 1112 numarasına göndermeleri yeterli olacaktır. Sistem otomatik olarak alınan verileri oluşturarak daha önce bankalardan aldığınız kredi kartlarını bunları nasıl kullandığınız bilgilerini anında cihazınıza iletmektedir. Fakat bu işlem sonunda ücretin karşıya geçmesi adına numaralı hattınızdan 9 TL ücret tahsil edilmektedir.
Mobil Uygulamalar Üzerinden Kredi Geçmişinizi Öğrenin!

Yukarda da anlattığımız gibi telefon teknolojisi her geçen gün büyük bir ilerleme kat ederek insan hayatını daha kolay hale getirmek adına çalışmalarını sürdürmektedir. Gelişen sektörle birlikte ilerlemelerini devam ettiren bankalar ve diğer kurum kuruluşlar kendi hizmet programlarını oluşturarak kendilerine üye olan bireysel vatandaşlarına anında işlem yapma olanakları sunmaktadırlar. Bankaların da sıklıkla kullandıkları mobil bankacılık hizmetleri kendi alanında büyük bir gelişme yaşamış bulunuyor. Hal böyle olmuşken kurumlar veya bireysel kullanıcılar istedikleri zamanlarda istenen banka uygulaması üzerinden işlemlerini kolaylıkla yapabilmektedirler. Fatura ödeme merkezinden tutup bütün havale ve EFT’lerin yapılabileceği ortamlar bizlere sunmaktadırlar. Aynı şekilde buradan kredi geçmişini sorgulamak isteyen kişilere hizmetler sağlamaktadır. Mobil bankacılık uygulamalarına giriş yapan banka kullanıcıları karşılarına çıkan FİNDEKS raporu sekmesine tıklayarak karşılarına gelen ekranda belirten kuralları izleyip 9 TL karşılığında kredi geçmişini öğrenebilmektedirler.

 

Kredi Notları Ücretsiz Olarak Nasıl Öğrenilir?

Bilgisayarlarınız üzerinden satın alacağınız FİNDEKS Gold veya Klasik risk raporlardan bir tanesini satın alarak bu işlemleri yapabilirsiniz. Fakat bu durumda ücretli kataloglar arasında yer aldığı için sizlere ücretsiz şekilde hizmet veren kurumları anlatacağız. Öncelik olarak bankalar beyaz eşya satışı yapan kurumlarla anlaşmalar yaparak kendilerine kredi notu hesaplama hizmetleri sunulmaktadır. Burada beyaz eşya satın aldığınız bölümlerden veya tanıdık olan herhangi bir beyaz eşya mağazasına giderek sistemin hazır kurulu hizmetinden yararlanabilirsiniz. Burada da kredi geçmişinizi öğrenmeniz için T.C kimlik numaranız istenmektedir. Fakat bu işlemler sonrasında herhangi bir bedel ödeme durumunuz söz konusu olmayacaktır. Böylelikle cep telefonları cihazlarınıza ödeme yapmak zorunda kalmazsınız.