Kredi Kartı Aidatı Almayan Bankalar

Bankalar bizlere kendi banka kartları ve kredi kartları olmak üzere iki farklı alanda hizmetler sunacak kartlar verebilmektedirler. Banka kartları üzerinden sadece mobil uygulama ve ATM’ler üzerinde ödemeler yapma gibi durumlar yapabiliyorsunuz. Yani acil nakit paraya ihtiyacınız olduğu zamanda kredi kartı özelliği olmadan ATM’lerden ödeme alma durumunuz söz konusu değildir. O yüzden bankaların isimlerimize tanımlamış oldukları kredi kartlar ya banka kartı üzerinde aktif hale getirilir ya da özel kendi kart özellikleriyle bizlere sunulur. Öncelikle her iki tarafta da bulunmasının bir aksi durumu yok. Çünkü çalışma mantığı aynıdır. Acil nakit paraya ihtiyaç duyduğunuz zamanda veya üstünüzde para gezdirmek istemediğiniz de belirtmiş olduğumuz kredi kartlarından bir tanesini kullanarak işlemlerinize devam edebilirsiniz.

 

Kredi Kartları Nedir?

Bankalara yapmış olduğumuz talepten sonra işleme alınan kredi kartları belli bir araştırma neticesi sonunda onay işlemlerini başlatıyor. Herhangi bir bankaya borcu olan vatandaşlar borçlarını ödememe gibi durumlar yaşandığında bankalardan kredi kartı alma durumları olmaz. Kredi kartı alsalar bile limitler en fazla 500 TL ile 1000 TL arasında değişiklik gösterir. Yani yüksek limitli kredi kartını borçlu olduğunuz zaman içerinde alamazsın. Bankalara olan borçlarınızın zamanında ödenmesi durumunda sizlere verilen FİNDEK kredi notu sayesinde istediğiniz bankadan yüksek limitli kredi kartı alabilirsiniz. Unutmayın bankalar bekleme süreci içerisinde kredi notumuzu araştırarak buna uygun kredi vermektedir. Yani düşük kredi notuna sahip olan adayların cevapları sistem tarafından reddediliyor. Bu durumda yüksek puana erişen adaylar da istemeden sürekli şekilde bankalardan kredi kartı almaları için aramalarla karşı karşıya gelebilirler. Çünkü bankalar bu tür kullanıcılarını kaçırmak istemezler.
Kart Aidatı Nedir?

Banka kartından da yıllık olarak alınan aidatlar bu seferde kredi kartlarında boy göstermiş oluyor. Kredi kartlarından alınan aidatlar yıllık 100 TL arasında değişimler gösterebiliyor. Üstelik yaptığımız bütün işlemlerde komisyon bedeli olarak fatura başına 1 TL kesinti yapıyor. Ayda 30 işlem yılda 360 adet fatura kesinti ile karşı karşıya geliriz. Buda ayrı olarak alınan bedeller arasında yerini alıyor. Aynı zamanda alınan Extre tutarlarını da zamanında ödemediğiniz de yıllık faiz tutarlarına maruz kalabilirsiniz. Peki bizlere kart aidatı istemeden işlemler sunan bankalar var mıdır? Bu sorumuzun cevabını evet olarak yanıtlayalım. Çünkü son zamanlarda müşteriler tarafından sıkça rahatsızlık duyulan kredi kart aidatlarına çözümler üretilebilmesi için bankalar bu dertten kullanıcılarını kurtaracak fikirler sunmaktadırlar. Düşünsenize her yıl aidat alan banka yerine sizlere aidat tahsil eden bankanın olduğunu yani her yıl 100 TL kesinti yaşayacağınız yerine banka hesabınıza kredi kartını kullandığınız için 100 TL ödeme yapıyor. Nasıl bir şey harika dimi? Üstelik sürekli olarak kredi kartı kullanan kişilerseniz bu durum kaçınılmaz olurdu. Sizlere böyle bir bankanın olduğu söylersek nasıl cevap verirdiniz? Gelin hep birlikte bu bankayı inceleyelim.

 

Her Yıl Bana Sizlere Aidat Ücreti Ödesin

Bankaların kredi kartlarında en çok sevdikleri şey ise kullanıcılarından aidat kesinti ücretlerini almaktır. Fakat gelişen bankacılık sektörü içerisinde ENPARA dijital banka hizmetiyle bütün müşterilerine yıllık 100 TL kredi kartı aidatı ödemektedir. Üstelik ilk 3 ay yaptığınız bütün işlemler ücretsiz. 3 aylık sürenin sonunda banka yine sözünde kalarak kredi kartını kullandığınız süre boyunca her yıl hesabınıza 100 TL ödeme tahsil etmektedir. Uygun faizli seçeneklerle karşımıza çıkması ve istediğimiz her şeyin en iyisini sunmasıyla birlikte kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başarabilmiştir. Sizlerde ENPARA hizmetinden yararlanarak aidat ödeme yerine alabilirsiniz.