Kripto Para Nasıl Alınır?

Kripto paraların günümüzde büyük bir yükseliş yaşamalarındaki en büyük temel etken bütün dünyada kullanılabilmesidir. Hatta bazı dijital para ortamlarının yasal şekilde ülke ekonomisine girmesi çalışmaları da devletler tarafından sürdürülmektedir. Örneğin ethereum ve RIPPLE gibi kripto para sistemleri sunmuş oldukları anında para transferleri teknolojileri sayesinde dünya genelinde kullanılan ürünler arasında yerini almaktadırlar. Ethereum merkezi konumu olması ve Rusya devlet başkanı tarafından desteklenmesinden sonra en büyük ikinci kripto para haline gelmeyi başarabilmiştir. Yakın zamanda büyük yatırımcıların dikkatini de çekmeyi başarabilen Ethereum hem sunduğu fon ve özellikleri sayesinde hem de sağladığı kazançlardan dolayı tercih edilen kripto paralar arasında yerini alıyor. Aynı şekilde Bitcoin gibi kendi alt yapısı adı altında alt coinlerin üretimine de izin vermektedir. RIPPLE’de yurt dışı merkezi konuma sahip olan firmalar tarafından geliştirilmektedir. Program şuana kadar elde edilmiş olan bütün kripto paradan daha hızlı şekilde para transferlerini gerçekleştiriyor. Üstelik merkezi konumu olmasından dolayı da dünya genelinde 50 banka tarafından kullanılmaktadır. Ülkemizde ise Akbank ilk defa Blockhain teknolojisinden yararlanan RIPPLE kripto parayı bankasında kullanıma açmış bulunuyor. Bankanın asıl amacı dünya geneline kullanıcılar anında para transferlerini yapmalarına olanak tanımasıdır.
Altcoin Borsası Nasıl İlerliyor?

Altcoinkripto paralar tamamen hizmet aldıkları asıl kripto paraya bağımlı olarak yaşamaktadırlar. Yani Bitcoin adı altında oluşturulmuş olan altcoinler farklı hizmetler sunsalar dahilBitcoin’in düşüş gösterdiği anda hepsinde de dalgalanmalar yaşamaktadır. Buda sistemin oluşturulan gövdeye bağlılıklarını olduğunu ortaya çıkartıyor. Altcoin satın almak isteyen kullanıcılar kendilerine hizmet vermekte olan yabancı borsalardan satın alma veya satma işlemlerini yapabilmektedir. Bütün borsalar kendi kuralları içerisinde değişik komisyon ücretleri almaktadırlar. Fakat burada sizlere önereceğimiz kripto para piyasasının en uygun borsası Binance borsasıdır. Burada satışı sunulan veya alınan bütün kripto paralar en uygun komisyon bedelleriyle karşımıza çıkıyor. Bundan dolayı kullanıcılar en çok Binance borsasında alışverişlerini yapıyorlar. Yabancı borsa olduğu için dolar üzerinden satın alımları yapabiliyorsunuz. TL üzerinden de satışları yapılan bazı borsalar bulunmaktadır. Fakat bunlar sundukları borsa sisteminde komisyon bedellerinin en yüksek seviyede almalarından dolayı pek tercih edilmiyor. Binance borsası geliştirmiş olduğu altcoin piyasası sayesinde evde üretmiş olduğunuz coinlerinizi satışa çıkartabiliyorsunuz. Aynı zamanda kimlik onayı olmadan 2 BTC’ye kadar satın almaları gerçekleştirebiliyorsunuz. Daha fazla kripto para satın almaları yapmak isteyen kişiler istenen kimlik onayı belgeleri tamamladıktan sonra işlemlerini yerine getirebilirler.

 

Kripto Para Nasıl Alınır?

Binance borsasında satın alımları yapmak için öncelik olarak sisteme üye olmanız gerekiyor. Daha sonrasında sitenin ana sayfasına gelerek karşınıza çıkan alt coinlerden bir tanesini seçiniz. Satın alma sayfasına geldiğinizde ödeme yöntemi olarak farklı işlemler sizlerden isteyebiliyor. İsterseniz hesaplarınızda bulunan coinleri bozdurup satın alabilirsiniz, isterseniz de dolar üzerinden satın almaları gerçekleştirebilirsiniz. Bu adım tamamen sizlere kalmış bir şeydir. Uygun alım satımları gerçekleştirdikten sonra anında hesabınıza istediğiniz tutarda coin eklenecektir. Piyasaya giriş yapan kullanıcılar sisteme bozdurma veya yatırım işlemlerinde bildirim almak içinde bildirim ekranına gelerek pasif durumda bulunan kutucukları aktif hale getirmeleri gerekiyor. Henüz Binance üzerinden Türk Lirası ile coin satın almalarınızı yapamıyorsunuz. Fakat işlemlerini TL aracılığıyla yapmak isteyen kullanıcılar ülkemizde hizmet veren borsalardan yararlanabilirler. Burada yapacağınız bütün satın almaları TL ile yapabilirsiniz fakat büyük oranlarda komisyon ücretleri alınmaktadır. Yani satın alacağınız coin fiyatı 50.000 TL ise yatıracağınız tutar 70.000 TL olabiliyor. Arada bulunan 20.000 TL dolara çevrilme ve komisyon bedeli olarak alınmaktadır.

 

Kripto Para borsasını ve altcoinlerin değerlerini anlık olarak öğrenebilmek için BURAYA TIKLAYIN.