Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Elinde hiçbir nakit paraları bulunmayan kişilerin ev kredisi alma gibi durumları daha önce bankalar tarafından onay almamaktaydı. Fakat sonradan gelişmekte olan bilgiler doğrultusunda herhangi bir nakit parası olmayan vatandaşlar bile başvurdukları bankadan peşinatsız ev kredisi almaya hak kazanabiliyorlar. Yüzde yüz kredi olanakları ile hiç peşinatsız ev kredisi almak isteyen kişiler için derlemiş olduğumuz bankaların genel tanıtımlarını ve hangi şartlar altında bu hizmetlerini sundukları ele aldık. Yuvalarını kurmak isteyen kişilerin sadece bankaya aylık ödeyecekleri kira sayesinde ev sahibi olma durumları gerçekleşebiliyor. Bu yüzden sizlere anlatacağımız adımları dikkatli şekilde irdeleyerek nasıl ilerleme kat edeceğinizi öğrenebilirsiniz.

 

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

2011 yılında yürürlüğe giren kampanya süreci boyunca kişilerin hiç peşinat ödemeleri bulunmadan yüzde yüz maliyetinde kredi veren bankalar yasası 2010 yılında gündeme geldi. Daha sonrasında işlemlerin bir an önce gerçekleşmesi için işlemler yapan bankalar 2011 yılının Ocak ayında yüzde yüz peşinatsız ev hizmetlerinden yararlanma kredilerini sunmaya başladılar. Daha öncelerinde konut kredileri kapsamında sadece %75’lik bir kısmını karşılayan bankalar yüzlerce kişinin yüzünü güldürmeyi ve onlarca vatandaşı ev sahibi yapma durumunu yapmışlardır. Bu durumda hiç peşinat ödemesi olmayan kişiler sisteme karşı boyunlarını eğerek herhangi bir kampanyadan yararlanma durumları söz konusu değildi. Fakat değişen sistem sayesinde artık bu vatandaşlarımızın da yüzlerini güldürebilecek peşinatsız konut kredisi veren bankalar listesini sizlere sıralayacağız.

 

Peşinatsız Konut Kredisi Sunan Bankalar Hangileridir?

Bankaların giderek çoğalması ve vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için düzenledikleri kampanyalar sayesinde yüzlerce kişi kendi işlemlerini bankalar üzerinden sağlayarak çalışmalarına devam edebiliyor. Hiç peşinat ödemeleri olmadan da bankalardan ev kredisi almak isteyen kişilerin öncelikle bankanın sunmuş olduğu kuralları yerlerine getirmeleri gerekiyor. Aksi taktirdesunulmakta olan hizmetlerden yararlanma gibi durumlarınız söz konusu olmaz. Peşinatsız ev kredisi sunan bankalar Odebank, Garanti Bankası, Akbank ve Finansbank olarak yer almaktadır. Bu bankalardan herhangi birine başvuruda bulunarak sizlere sunulan peşinatsız ev kredisi avantajlarından yararlanabilirsiniz.
Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Peşinatsız konut kredisi sunan bankalar başta belirlemiş oldukları şartlar altında yerini alan kendilerine ait veya eş, dost, akraba gibi kişilere ait olan herhangi bir evi ipotek edebilecek durumda ise peşinatsız kredi imkanlarından yararlanabilir. Belirlemiş olduğumuz kredi imkanlarından herhangi birinden yararlanmak isteyen kişiler başta ev ipotek şartını yerine getirmeleri zorunludur. Tekrardan belirtmek isteriz evin sizin üzerine olması şart değildir. Herhangi bir arkadaşınızın üzerine de kayıtlı olması durumu peşinatsız kredi avantajlarından yararlanmanıza yeterlidir. Sistem belirtilmekte olan kanunlar gereğince %75’lik kısmı konut kredisinden sağlanırken geriye kalan %25’lik kısmını ise tüketici kredisi hizmetinden sağlamaktadır. Yani 100.000 TL’lik ev satın aldığınızda banka sizlere 75.000 TL tutarında peşinatsız kredi konut hizmeti vermektedir. Geriye kalan 25.000 TL ise tüketici kredisinden yararlanarak veriyor. Bu durumda hiç paranız yok ise de belirlenmekte olan peşinatsız ev kredisi hizmetinden yararlanabilirsiniz.

 

İpotek Değeri Olmayan Kişiler Ne Yapmaları Gerekiyor?

Bildiğimiz üzere evlerin ipotek edilmesi durumunda bankalar bizlere istemiş olduğumuz kredilerden yararlanma fırsatlarını sunmaktadır. Eğer belirlenen durumlar sağlanamazsa banka herhangi bir ücret ödemesinde bulunmaz. Peki İpotek değeri olmayan vatandaşlar nasıl yüzde yüz geri ödemeli kredi alabilirler? İpotek değeri olmayan kişiler ikinci seçenek olan ekspertiz hizmeti sağlayan personellerin yüksek bir ekspertiz durumu belirtmeleri dahilinde yüzde yüzlük hizmetten yararlanabilmektedirler. Yani ev 100 Bin TL ise ekspertiz raporunda 150 bin gibi ödeme çıktığında banka yüzde yüzlük hizmetten yararlanma seçeneği sunuyor.